http://muzeumcieszyn.pl
Małgorzata Łuszczak - Oceany Traw, grafika komputerowa Drukuj Email

grafika Małgorzata ŁuszczakMałgorzata Łuszczak Oceany Traw - grafika komputerowa. Małgorzata Łuszczak jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej (specjalność - tkactwo artystyczne, 1976) oraz Instytutu Sztuki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Filii w Cieszynie. Dyplom artystyczny otrzymała z rysunku w 1982 roku w pracowni prof. Zygmunta Lisa. W 1995 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki na Uniwersytecie Marii Curii Skłodowskiej w Lublinie. Z kolei w 2000 roku sfinalizowała przewód artystyczny II stopnia z grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a w roku akademickim 2001/2 odbyła staż artystyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki.

Pracuje w Instytucie Sztuki macierzystej Uczelni od 1981 roku w Katedrze Rysunku, prowadząc zajęcia z rysunku i grafiki komputerowej, a w latach 1996-2001 także seminarium magisterskie. Od 2002 roku jest dyrektorem Instytutu Sztuki, od 2003 na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

Swoje grafiki i rysunki prezentowała dotychczas na 26 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Bielsku-Białej oraz w Genk czy Erfurcie. Brała udział w kilkudziesięciu konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, takich jak Międzynarodowe Triennale Grafiki, Kraków (2000), Mini Print International of Cadaqes, Barcelona (2000, 2001, 2002, 2003), International Graphic Competition for Ex Libris, Gliwice (2002,2003), Triennale Mondiale D'estampes Petit Format, Chamalieres czy International Computer Art Biennale, Rzeszów (2000, 2002).

W swojej działalności artystycznej zajmuję się rysunkiem i grafiką. Obrazy nie są odtwarzaniem rzeczywistości czy naśladowaniem jej, ale są odkrywaniem świata w sensie fizycznym i duchowym, poznawaniem poprzez poszukiwanie sensu i wartości, są dialogiem z naturą, z samą sobą i innymi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W ramach projektu Muzeum otwarte na świat powstało: wirtualne zwiedzanie, wirtuany katalog, kanał rss oraz strona www.
Projekt jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński - Tĕšínské Slezsko / Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) prostřednictvĺm Euroregionu Tĕšínské Slezsko