http://muzeumcieszyn.pl
CTF - Co¶ o Cieszynie Drukuj Email

Wystawa czynna od 05.10.2010 do 30.10.2010 w Galerii Wystaw Czasowych

Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne jest kontynuatorem wieloletniej tradycji fotografii amatorskiej na ¦l±sku Cieszyńskim. Jego członkowie to pasjonaci fotografii w różnym wieku, o różnorodnych zainteresowaniach fotograficznych i wykształceniu. Reprezentuj± zarówno fotografię czarno-biał±, jak i kolorow±, wykonywan± aparatami analogowymi i cyfrowymi, o szerokim spektrum przedstawień: od klasycznego pejzażu i portretu studyjnego, przez reportaż, akt i makrofotografię, aż po rzadk± fotografię abstrakcyjn± czy industrię.

Towarzystwo współpracuje z innymi stowarzyszeniami fotograficznymi w kraju i zagranic±. Jest organizatorem i uczestnikiem krajowych i zagranicznych wystaw, plenerów, konkursów i innych działań w dziedzinie fotografii. Członkowie CTF wielokrotnie zdobywali nagrody i wyróżnienia w różnorodnych konkursach fotograficznych.

Za wkład w propagowanie piękna Ziemi Cieszyńskiej i krzewienie zamiłowania do sztuki fotograficznej, Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne zostało uhonorowane Złot± Honorow± Odznak± za Zasługi dla Województwa ¦l±skiego. W tym roku CTF obchodzi Jubileusz 80-lecia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W ramach projektu Muzeum otwarte na świat powstało: wirtualne zwiedzanie, wirtuany katalog, kanał rss oraz strona www.
Projekt jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński - Tĕšínské Slezsko / Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) prostřednictvĺm Euroregionu Tĕšínské Slezsko