https://muzeumcieszyn.pl
Wystawa z jajem czyliI z muzealnego lamusa Drukuj Email
  

 Wiosenna wystawa, na którą Państwa zapraszamy to “Wystawa z Jajem” dosłownie i w przenośni. Samo jej założenie jest zgoła „jajcarskie”, a prezentowane eksponaty w wielu wypadkach powinny obudziæ uśmiech na twarzy.

W pierwszej części galerii w gablocie pokazano  jaja ptasie, wśród nich ważące 1,5 kg jajo strusia afrykańskiego, największego współcześnie żyjącego ptaka, jak też 500 letnie jajko kurze znalezione podczas badań archeologicznych na terenie cieszyńskiego Starego Miasta. Poza tym jest  coś dla miłośników jajek ceramicznych, kurek, szklanych kaczek, papug i niedźwiedzi. Na wystawie znalazły się również przedmioty z muzealnego lamusa, rzeczy niewiadomego pochodzenia, których przeznaczenie nie jest znane, ani do końca oczywiste.  “Wystawa z Jajem” stwarza jedyną okazję, by mogły one  opuściæ muzealne magazyny i ujrzeæ światło dzienne.

W drugim pomieszczeniu muzealnej galerii przygotowaliśmy coś dla widzów pełnoletnich. W przytulnym półmroku  można zobaczyæ coś  “z goła” lecz już niekoniecznie „jajcarskiego”, między innymi penis wieloryba, pas cnoty i inne niespotykane przedmioty…  

„Wystawę z Jajem”  można obejrzeæ w Galerii Muzeum Śląska Cieszyńskiego od 22 marca do 29 kwietnia 2007 w godzinach otwarcia Muzeum.

                                    kuratorzy wystawy
                             Justyna Sudyka
                                        Maksymilian Kapalski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W ramach projektu Muzeum otwarte na świat powstało: wirtualne zwiedzanie, wirtuany katalog, kanał rss oraz strona www.
Projekt jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński - Tĕšínské Slezsko / Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) prostřednictvĺm Euroregionu Tĕšínské Slezsko