http://muzeumcieszyn.pl
Dzieje ¦l±ska Cieszyńskiego od zarania do czasów współczesnych. ¦l±sk Cieszyński w latach 1918-1945 Drukuj Email

 Posiadamy w sprzedaży dawno oczekiwany VI już tom „Dzieje ¦l±ska Cieszyńskiego od zarania do czasów współczesnych. ¦l±sk Cieszyński w latach 1918-1945”

Przekazany w ręce czytelników tom dotyczy okresu od zakończenia I wojny ¶wiatowej do II wojny ¶wiatowej w 1945 roku. Niniejszy tom ilustruje wiele ważnych spraw nie tylko dla rejonu ¶l±ska cieszyńskiego ale i dla całej ówczesnej Europy.  Przedstawione przez historyków wydarzenia okresu 1918-1920 dotycz± nie jednej państwowo¶ci jak w poprzednich tomach, lecz dwóch -polskiej i czechosłowackiej. Szereg przedziałów czasowych został opatrzony każdorazowo  krótkim wprowadzeniem w historię polityczn±, społeczn±, kulturow± regionu.

Serdecznie zapraszamy do nabycia publikacji  VI Tomu  w naszej Kasie Muzeum w cenie 75zł . Oferujemy w sprzedaży również poprzednie czę¶ci monografii ¦l±ska Cieszyńskiego (Tom I- 30 PLN,  Tom III- 60 PLN, Tom IV- 60 PLN, Tom V-75 PLN)

 

Dzieje ¦l±ska Cieszyńskiego od zarania do czasów współczesnych. Tom 6

Red. Idzi Panic

¦l±sk Cieszyński w latach 1918-1945

Red. Krzysztof Nowak

Wydawca : Starostwo Powiatowe w Cieszynie, 2015

ss. 535: il., mapy

Format B5

Oprawa twarda

Bibliogr., indeks

ISBN 978-83-935147-5-5

Cena: 75 PLN

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W ramach projektu Muzeum otwarte na świat powstało: wirtualne zwiedzanie, wirtuany katalog, kanał rss oraz strona www.
Projekt jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński - Tĕšínské Slezsko / Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) prostřednictvĺm Euroregionu Tĕšínské Slezsko