http://muzeumcieszyn.pl
Prosimy nie dotykać eksponatów!  dawne zdjęcia ekspozycji muzeum Drukuj Email

 Wystawa czynna od 10.04.2014 do 04.05.2014

Muzeum Śląska Cieszyńskiego zaprasza na wystawę pod tytułem „Prosimy nie dotykać eksponatów! – dawne zdjęcia ekspozycji muzeum”.

Oto kila słów od kuratora wystawy - Mariusza Makowskiego:

Cieszyńskie muzeum może poszczycić się dziejami sięgającymi dwustu jedenastu lat.  W swojej historii eksponowało zbiory w różnych pomieszczeniach i aranżacjach, komponowanych zgodnie z duchem czasów. W zbiorach działu fotografii zachowało się szereg zdjęć ukazujących ekspozycję cieszyńskiego muzeum od końca XIX wieku po czasy współczesne. Możemy na nich prześledzić różne typy ekspozycji muzealnych i ich ewolucji w ciągu stulecia. Wspólnym elementem łączącym różne ekspozycje cieszyńskiego muzeum zawsze było i jest po dzień dzisiejszy nieśmiertelne, muzealne ostrzeżenie „Prosimy nie dotykać eksponatów”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W ramach projektu Muzeum otwarte na świat powstało: wirtualne zwiedzanie, wirtuany katalog, kanał rss oraz strona www.
Projekt jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński - Tĕšínské Slezsko / Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) prostřednictvĺm Euroregionu Tĕšínské Slezsko