http://muzeumcieszyn.pl
3 DNI NA KOŃCU ŚWIATA Drukuj Email

Wystawa czynna od 16.12.2011 do 31.01.2012 - Sala Rzymska

W lutym 2011 roku uczestniczyłem w kilkudniowej wyprawie do Patagonii w Argentynie. Wyjazd był nagrodą w konkursie fotograficznym. W czasie 3 dni spędzonych w pięknej i surowej Patagonii miałem okazję odwiedzić wszystkie największe atrakcje turystyczne tego regionu. Wystawa fotograficzna “3 DNI NA KOŃCU ŚWIATA” jest owocem tej krótkiej i jednocześnie intensywnej wyprawy. Oprócz zdjęć wykonanych w trakcie licznych i długich podróży po Patagonii, będzie można zobaczyć również:

• Lodowiec Perito Moreno - jeden z ostatnich lodowców na świecie, który wciąż zwiększa swoją objętość
• Iglice Cerro Torre i Fitz Roy - mekka wspinaczy; Cerro Torre to jeden z najtrudniejszych do zdobycia szczytów na świecie
• Torres Del Paine - Park Narodowy w Chile, w którym znajduje się unikatowej budowy masyw górski o tej samej nazwie

Dodatkowo zaprezentowane zostaną zdjęcia ze stolicy Argentyny - Buenos Aires (fotografie wykonane w trakcie godzinnego spaceru po słynnej kolorowej dzielnicy La Boce).

Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy, który odbędzie się w piątek 16.12.2011 o godzinie 18 w Muzeum Śląska Cieszyńskiego (Sala Rzymska) w Cieszynie przy ul. Regera 6. Wystawa potrwa do końca stycznia 2012 roku.

Jakub Połomski - (ur. w 1985 r.), fotograf amator, laureat wielu polskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych w tym m. in. zwycięzca kategorii “Pejzaż Polski” w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic w 2010 roku.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W ramach projektu Muzeum otwarte na świat powstało: wirtualne zwiedzanie, wirtuany katalog, kanał rss oraz strona www.
Projekt jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński - Tĕšínské Slezsko / Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) prostřednictvĺm Euroregionu Tĕšínské Slezsko